Adalet Günlüğü / Turuncu'nun Seyir Defteri

Yazarın Notu

Bu eseri, unutulmaya yüz tutmuş bir edebiyat türü olan "günce" eski deyim ile "günlük" olarak, Türk Siyasi Hayatı’na ve edebiyat dünyasına kazandırma şerefine ulaştığım için de ayrıca gururluyum.

Cumhuriyet tarihimize ve dünya siyasi tarihine rekor olarak geçen bu yürüyüşün her bir karesinde bulunup, siz değerli okuyuculara aktarmanın mutluluğu gerçekten tarifsiz.

Günceleri yazmam Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ın çağrısı ile başladı. Belgesel bir kitap halinde yayınlama fikrim ise yürüyüş boyunca gösterdiği dirayetle hepimizi cesaretlendiren CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmemizden sonra pekişti.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu üç hatırası ile bu esere çok özel katkıda bulundu. Bu özel hatıraları Kemal Bey’in bizzat kendi anlatımıyla kaleme aldım. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında uzun yıllardır aktif olarak görev yaptığımdan, güncelerin kitap halinde yayınlanmasını da önemli bir parti görevi saydım.

Tamamen kendi mali imkanlarımızla hazırlanan bu güncelerin mütevazi gelirinin bir bölümü HAYTAP’a (Hayvan Hakları Federasyonu ) bağışlanacaktır.

Dayanışma ile...